Mazury na liście 14 miejsc, które uzyskały największe uznanie wsród głosujacych

Fundacja New7Wonders ogłosiła wieczorem 11.11.2011 r. listę 7 Nowych Cudów Natury. Po trzyletniej kampanii w gronie laureatów znaleźli się następujacy finaliści.

W gronie 7 Nowych Cudów Natury znalazły się:

Amazonia - Ameryka Południowa
   Zatoka Halong - Wietnamie
   Wodospady Iguazu - Argentyna, Brazylia
   Wyspa Jeju - Korea Południowa
   Park Komodo - Indonezja
   Podziemna Rzeka Puerto Princesa - Filipiny
   Gòra Stołowa - Republika Południowej Afryki

Mazury, choć nie znalazły się w ścisłej 7-ce, to  jednak znalzły się na, ogłoszonej 11.11.2011 r. o godz. 17, liście 14 miejsc, które uzyskały największe uznanie wsród głosujacych. Mazury pokonały wszystkich finalistów z Europy oraz takie miejsca jak: Wielki Kanion Kolorado, Malediwy, czy Wyspy Galapagos!

(źr. mazurycudnatury.org)

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich reprezentuje Polskę w światowym plebiscycie Szwajcarskiej  Fundacji  "New 7 Wonders",  na Nowe 7 Cudów Natury.
Jako finalista konkursu, Mazury zostały uznane za jedno z 28 najpiękniejszych miejsc na Ziemi i jedno z 5 najpiękniejszych miejsc w Europie!

Wędkarzu! Zagłosuj na polskie jeziora. Wielki finał zbliża się.

Tylko do 11 listopada można jeszcze oddać swój głos i wesprzeć polskie jeziora w tym prestiżowym konkursie.

Więcej o konkursie przeczytasz

GŁOSOWANIE PRZEZ WWW

1. Wejdź na http://www.new7wonders.com/vote-pl?lang=pl
2. Wyświetli się 28 miniaturek finalistów. Wybieramy 7 kandydatów - PAMIĘTAJ BY ZAZNACZYĆ MAZURSKIE JEZIORA!
3. Po wybraniu 7 kandydatów, zejdź niżej strony i uzupełnij dane:
- nazwę użytkownika (np. zulugula)
- e-mail address: adres poczty elektronicznej (aktywny i używany przez użytkownika)
- powtórz e-mail - taki sam adres jak powyżej
- hasło (ale hasło NIE do twojej poczty e-mail - dowolny ciąg znaków)
- powtórz hasło - takie samo hasło jak powyżej
- imię
- nazwisko
- płeć
- data urodzenia (miesiąc - dzień - rok)
- kraj
- wpisz kod z obrazka
- Zaznacz koniecznie ogólne warunki (zgoda na zasady konkursu). Bez tego głos oddanie głosu będzie  niemożliwe !
4. Na podany przez Ciebie adres mailowy przyjdzie mail z linkiem, który należy kliknąć, aby potwierdzić głosowanie.
5. Twój głos został oddany!

GŁOSOWANIE PRZEZ SMS

Aby zagłosować na Mazury wystarczy:

a) wysłać SMS-a na numer 7155

b) wpisując w treści: MAZURY (zapisane wielkimi lub małymi literami).

Koszt SMS-a wynosi 1zł netto (całkowity koszt to 1,23 zł).

Jak podkreślają organizatorzy konkursu, głosowanie ma 3 główne zalety: jest bardzo szybkie (wystarczy kilka sekund), głosuje się tylko i wyłącznie na Mazury (w głosowaniu internetowym trzeba oddać głos jednocześnie na 7 finalistów) oraz można głosować bez ograniczeń, nawet z jednego telefonu.

Oddawanie głosu na Mazury jest możliwe jedynie w  kraju danego finalisty (w przypadku Mazur – Polski). Telefon musi być zarejstrowany w Polsce (obcokrajowiec odwiedzający Polskę nie będzie mógł zagłosować z telefonu zarejestrowanego np. w USA).

Obsługę techniczną nad systemem objęła w Polsce firma „Avantis”, która została wybrana wyłącznie i bezpośrednio przez Fundację „New7Wonders”. Wszelkie zyski z obsługi serwisu pobiera w  połowie powyższa firma, a drugą część Fundacja „New7Wonders” na rzecz prowadzonej kampanii.

Pliki do pobrania