MINI OLIMPIADA SZKÓŁEK WĘDKARSKICH OKRĘGU PZW W KOSZALINIE

W niedzielę 25 lutego na hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Świdwinie odbyła się Mini Olimpiada Szkółek Wędkarskich Okręgu PZW W Koszalinie. Organizatorem i gospodarzem tego spotkania była Świdwińska Szkółka Ekologiczno-Wędkarska wraz z Radą ds. Młodzieży Okręgu PZW w Koszalinie. W Mini Olimpiadzie udział wzięły szkółki ze Szczecinka, Polanowa, Niedalina oraz ze Świdwina.

Po przywitaniu wszystkich zawodników i opiekunów przystąpiliśmy do omówienia regulaminu i zasad rozgrywek, po czym była jeszcze chwila na trening i przystąpienie do konkurencji. Podczas spotkania zostały rozegrane cztery konkurencje: wiedza, test sprawnościowy, rzuty do tarczy Skisha i Arenberga. Wszyscy zawodnicy z wielką zaciętością walczyli o punkty w każdej z konkurencji wiedząc, że każdy zdobyty punkt może zadecydować o zwycięstwie. Po zakończonych konkurencjach udaliśmy się na stołówkę gdzie wyczerpani mogliśmy zjeść ciepły obiad i powrócić na halę, aby dokończyć liczenie punktów i przeprowadzić dodatkowe baraże, bo wiele wyników było na tym samym poziomie.

Po przeprowadzonych barażach sytuacja punktowa stała się na tyle klarowna, że mogliśmy podliczyć punkty drużynowe i ogłosić wyniki, które przedstawiają się następująco:

Miejsce I – Świdwińska Szkółka Ekologiczno-Wędkarska w składzie: Michał Rudziński, Adrian Rudziński i Maja Kozakowska.

Miejsce II – Szkółka ,,CATCH&RELEASE” Szczecinek w składzie: Michał Głowacki, Julita Stanisławek i Hubert Komorski.

Miejsce III – Szkółka ,,KARPIK” Polanów w składzie: Igor Serewis, Miłosz Szor, Marcel Cebulski.

Miejsce IV – Szkółka ,,OKONEK” Niedalino w składzie: Kostas Sobczak, Jan Jełkaszew, Oskar Róż.

Puchary dla zwycięskich drużyn wręczał V-ce Prezes ds. Młodzieży Okręgu PZW w Koszalinie Damian Krysztofiak. Na zakończenie nagrodziliśmy bardzo piękną książką otrzymaną od Prezes ZG w Warszawie Beaty Olejarz najlepszego zawodnika tej Mini Olimpiady a był nim Adrian Rudziński ze Świdwińskiej Szkółki Ekologiczno-Wędkarskiej.

W imieniu własnym, dzieci oraz Okręgu PZW w Koszalinie chciałbym skierować wielkie podziękowania do Pana Daniela Nowaka, Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Świdwinie za możliwość udostępnienia w tym dniu hali sportowej do przeprowadzenia tego spotkania oraz stołówki.

Dodatkowo chciałbym jeszcze raz pogratulować wszystkim zawodnikom zajętych miejsc, podziękować rodzicom i opiekunom za przybycie, podziękować członkom Rady ds. Młodzieży, czyli Kasi, Zbyszkowi, Jarkowi, Damianowi za pomoc w przeprowadzeniu wszystkich konkurencji. Do zobaczenia na kolejnej Mini Olimpiadzie!!!

Przewodniczący Rady ds. Młodzieży

Piotr Klimczak

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/szkolkawedkarskaswidwin/