Polski Związek Wędkarski

Mistrzostwa Polski w Surfcastingu Wladysławowo 2024

Z przyjemnością informujemy że  członkowie naszego koła reprezentujący Okręg PZW w Poznaniu przywiózł z organizowanych w dniach 24-26 czerwca 2024 r. Morskich Mistrzostwach Polski w wędkarstwie plażowym (surfcasting) podwójne zwycięstwo.

Nasz kol. Piotr Pietrzyk reprezentując zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej. Piotr wywalczył w każdej turze 2 pozycję w sektorze tym samym w klasyfikacji generalnej z 6 pkt. zajął pierwsze miejsce. Nasz zawodnik złowił w sumie 32 flądry w całych zawodach.

Ponadto drużyna w składzie Mikołaj Furman, Dawid Furman, Przemysław Patalas członkowie naszego koła wywalczyła Mistrzostwo Polski w klasyfikacji drużynowej. W czasie trwania III tur zawodów złowili łącznie 67 ryb (fląder) i o niespełna 100 pkt. wyprzedzili swoich przeciwników z Lęborka.

Ogólnie nasze koło w tych Mistrzostwach  reprezentowało 11 członków co jest mocną stroną naszego koła.

Gratulacje dla wszystkich naszych uczestników.