Posiedzenie Prezydium ZG PZW – maj 2024

24 maja 2024 r. w „Domu Wędkarza” w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z udziałem Przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej - kol. Ireneusza Strojewskiego, Rzeczników dyscyplinarnych ZG – Mec. Izabeli Wilk i kol. Jacka Grobelnego oraz Wiceprzewodniczącego Głównego Sądu Koleżeńskiego kol. kol. Sławomira Nadolnego. Obradom przewodniczyła Prezes ZG kol. Beata Olejarz.

Przyjęto przedstawiony przez Prezesa ZG porządek obrad, a następnie protokół z ostatniego posiedzenia Prezydium ZG.

Sekretarz ZG kol. Dariusz Dziemianowicz przedstawił wniosek wraz projektem uchwały. W sprawie: przedłożenia zarządzenia Prezesa Zarządu Głównego PZW z dnia 26.04.2024 r. dotyczącego powołania roboczego składu zespołu kontrolnego do przeprowadzenia audytu dotyczącego organizacji MŚ w wędkarstwie spławikowym w Kluczborku. Uchwała została podjęta.

Wiceprezes ds. sportu i młodzieży kol. Dariusz Ciechański przedstawił wnioski Głównego Kapitanatu Sportowego o:
- zatwierdzenie składu reprezentacji na Klubowe Mistrzostwa Świata w wędkarstwie feederowym, Portugalia 2024.
- zatwierdzenie składów reprezentacji na Klubowe Mistrzostwa Świata w wędkarstwie spławikowym, Słowenia 2024.

Wnioski przyjęto i zatwierdzono stosownymi uchwałami.

Kol. Edward Fornalik – Przewodniczący Głównej Komisji Odznak zgłosił wnioski o podjęcie uchwał w sprawie przyznania odznak honorowych i okolicznościowych PZW do dyspozycji Prezesa ZG PZW oraz nadania odznak honorowych i okolicznościowych PZW dla Okręgu PZW w Białej-Podlaskiej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wlkp., Nowym Sączu, Piotrkowie Tryb., Słupsku, Tarnowie i Zamościu. Uchwały zatwierdzające zostały podjęte.

Wiceprezes ZG ds. ochrony i zagospodarowania wód kol. Wiesław Heliniak przedstawił Zbiorcze sprawozdanie z działalności okręgów PZW w zakresie ochrony wód za 2023 rok przygotowane na podstawie danych przekazanych z Okręgów PZW. W podsumowaniu kol. W Heliniak podkreślił, że na ochronę wód w ubiegłym roku PZW przeznaczyło ponad 14 mln 800 tys. zł, przeprowadzono ponad 55 tys. kontroli, w wyniku których zlikwidowane zostało ponad 37 tys. szt. różnego rodzaju sprzętu służącego do nielegalnego połowu ryb.

[MM]