Zasadź Las nad Rzeką edycja III

Zapraszamy na akcję pt. “Zasadź Las nad Rzeką”! 🌳

Akcja finansowana jest przez: Okręg PZW w Kielcach, Fundacja WWF Polska

Dodatkowo patronat nad akcją objął Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego oraz PGW Wody Polskie LifePilica

W akcji bierze udział także Fundacja Dzika Rzeka z rzeką Szum (powiat biłgorajski)

Harmonogram akcji:
Zbiórka o godzinie 9:00:
04.04.2024 r. Rzeka Nida przy moście w msc. Stawy (powiat jędrzejowski, świętokrzyskie).
07.04.2024 r. Rzeka Mierzawa przy moście w msc. Konary (powiat jędrzejowski, świętokrzyskie).
13.04.2024 r.
Rzeka Plebanka parking zb. Radoszyce (powiat konecki, świętokrzyskie)
Rzeka Kamionka - Młyn na Jędrowie (powiat skarżyski, świętokrzyskie)
Rzeka Psarka - most na ul. Opatowskiej w Bodzentynie (powiat kielecki, świętokrzyskie)

Cel akcji
🌱 Sadzenie drzew na brzegach uregulowanych odcinków rzek.
Dlaczego warto sadzić drzewa nad rzeką?
Drzewa wpływają na różnicowanie nasłonecznienia koryta rzeki przez co ograniczają nagrzewanie i parowanie wody.
Ponadto, wpływają na przywracanie siedlisk nad zdewastowanymi korytami rzek, poprawę jakości wody oraz stabilizacjalę brzegów.
Odtworzenie zróżnicowania krajobrazu przynosi wiele korzyści dla przyrody a poprzez to także dla nas.
W miare możliwości prosimy o zabranie ze sobą szpadla.
🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳
Znajdź swoją rzekę na grafice i udostępnij, by na akcji bylo nas jak najwiecej!
Do zobaczenia nad rzeką! 🌿