Powiadom znajomego:

na zbiornikach wodnych Numer 1 i 2 w Pawłokomej Gmina Dynów
udostępnionych przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Przemyślu
do celów wędkarskich.

ŁOWISKO TYPU "ZŁÓW I WPUŚĆ"

Właścicielem i administratorem łowiska jest Okręg PZW w Przemyślu, a gospodarzem
łowiska jest Miejskie Koło PZW w Dynowie.

Uprawnionymi do wędkowania na zbiornikach są członkowie Okręgu PZW w Przemyślu posiadający kartę wędkarską, opłaconą aktualna składkę członkowską PZW, składkę na ochronę i zagospodarowanie wód na dany rok i zezwolenie uprawnionego do rybactwa na amatorski połów ryb wędką (dotyczy również porozumienia z Okręgiem Krosno).
Uprawnionymi do wędkowania na zbiornikach są również posiadacze 1, 3 i 7 dniowych zezwoleń, uprawnieni niezrzeszeni i obcokrajowcy.

Na łowisku zabrania się :

• zabierania złowionych ryb

• przetrzymywania złowionych ryb,

• posiadania ryb złowionych na innym łowisku,

• łowienia na żywca i martwą rybkę,

• kąpieli, brodzenia oraz biwakowania,

• przebywania dzieci do lat 14-tu bez nadzoru osób dorosłych, a pod nadzorem nie więcej niż 7-ro dzieci na jednego opiekuna,

• przebywania osób nietrzeźwych na całym terenie,

• połowu ryb ze środków pływających i pływania nimi po zbiorniku,

• palenia ognisk na całym terenie, poza miejscami do tego wyznaczonymi,

• parkowania samochodów poza miejscami do tego wyznaczonymi,

• postoju samochodów na całej długości drogi wzdłuż grobli (pod rygorem odholowania pojazdu),

• stopniowania grobli i skarp oraz ustawiania na pochyłościach podestów wędkarskich,

• przebywania osób postronnych podczas zawodów na stanowiskach zawodniczych,

• zanieczyszczania terenu obiektu,

• wjazdu na półkę (brzeg zbiornika).

• na łowisku wprowadza się obowiązek stosowania mat i podbieraków w celu bezpiecznego dla ryb podbierania i wyhaczania, (pkt. 4 nie dotyczy osób łowiących metodą spinningową).

Gospodarz łowiska ma prawo do:

• żądania okazania dokumentów osób przebywających na łowisku,

• kontroli samochodów i bagaży w przypadku podejrzenia przekroczenia regulaminu łowiska,

• wypraszania z terenu łowiska w przypadku głośnego zachowywania się, śmiecenia, dewastacji mienia, picia alkoholu.

Na czas rozgrywania zawodów wędkarskich, wędkarze indywidualni zobowiązani są do opuszczenia terenu zawodów z możliwością wędkowania poza tym terenem.

Prawo kontroli na łowisku mają organy uprawnione oraz osoby upoważnione przez
Zarząd Okręgu PZW w Przemyślu oraz gospodarz łowiska.

Zgodę na organizowanie zawodów wędkarskich wyraża Dyrektor Biura ZO PZW
w Przemyślu w formie pisemnej, po uzgodnieniu z gospodarzem łowiska.

Na łowisku obowiązuje zasada „to co przywiozłeś -zabierz ze sobą". Wędkarze i organizatorzy nie przestrzegający tej zasady będą pozbawiani prawa wędkowania na łowisku.

Wejście na lód na wszystkich wodach użytkowanych przez Okręg przemyski odbywa się wyłącznie na własne ryzyko wędkującego, zgodnie z obowiązującymi przepisami ujętymi w aktualnych „Zasadach połowu ryb wędką w OPZW Przemyśl” oraz zezwoleniu rocznym.

Łowisko Nr 1 i 2 czynne jest codziennie od kalendarzowego wschodu do kalendarzowego zachodu słońca.

Na obu zbiornikach obowiązuje zasada ”Złów I Wypuść ” . Rybę po złowieniu należy wypuścić do zbiornika przed ponownym zarzuceniem zestawu .

Przed wejściem na łowisko należy zapoznać się z ogłoszeniami na tablicy ogłoszeń ,które należy przestrzegać .

Wstęp na łowisko jest równoznaczny z akceptacją obowiązującego Regulaminu.

Nieprzestrzeganie postanowień niniejszego regulaminu powoduje nałożenie kar:
administracyjnej i organizacyjnej.

Niniejszy regulamin obowiązuje od 01.01.2022 roku i anuluje wszelkie dotychczasowe regulaminy

Podkarpackie
Rzeszowski
Dynów

Kup zezwolenie na połów ryb

W ofercie zezwolenie okresowe i całoroczne
Kup zezwolenie