Polski Związek Wędkarski

Mistrzostwa Okręgu PZW Opole Seniorów w Wędkarstwie Muchowym – relacja

Tegoroczne zawody o tytuł Mistrza Okręgu w wędkarstwie muchowym zostały rozegrane na rzece Dunajec i obejmowały trzy tury na OS Górny i Dolny. Na starcie stanęło 10 seniorów a wszyscy reprezentowali KWM „Alexandra” z Nysy.

W piętek 21 czerwca o godzinie 20.00 w bazie zawodów odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw oraz losowanie sektorów i stanowisk, które zostały omówione przez organizatora.

W sobotę o 8.30 zawodnicy rozpoczęli I turę zawodów. Woda na Dunajcu nie była wysoka ale chęć dotarcia do ryb po drugiej stronie rzeki sprawiała, że nie jeden zawodnik wylewał wodę z woderów. No ale czego się nie robi dla zaszczytnego tytułu Mistrza Okręgu. Po trzech godzinach pierwsi zawodnicy zjeżdżają do bazy i zdają karty startowe. Stolik sędziowski zabiera się za liczenie punktów a uczestnicy zawodów udają się na zasłużony posiłek. Trzy jedynki sektorowe przynoszą Łukasz Lorenc, Kamil Dereń i Adam Podgórny.

Kolejne trzy godziny sportowej rywalizacji pokazują, że w walce o Mistrza liczy się kilku zawodników. Znakomity wynik /8 pstrągów/ Jacka Pamuła daje mu sektorowe 1, Kamil Dereń z „szóstką” pstrągów, zaś Adam Podgórny z trudnego miejsca zapisuje 4 ryby.

W niedzielę zawody przenoszą się na dolny OS Dunajec, gdzie wielu zawodników łowi po raz pierwszy i wiele może się zdarzyć. Zawody dobiegają końca o 12.00 i nieoficjalnie wszystko składa się w całość, ale na pełne wyniki jeszcze trzeba poczekać.

Po przeliczeniu wszystkich tur Mistrzem Okręgu 2019 w kategorii seniorów zostaje Kamil Dereń „Alexandra”, który wygrał sektorowo wszystkie tury i dla którego jest to pierwszy tytuł Mistrza Okręgu. Drugie miejsce zajmuje Adam Podgórny a trzecie miejsce dla Jacek Pamuły.

Klasyfikację drużynową wygrywa Alexandra I w składzie Adam Podgórny, Jacek Pamuła, Adam Litwin i to oni reprezentować będą Okręg Opole na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w październiku na Łupawie.

Sędzią Głównym był Grzegorz Kozłowski z Okręgu Nowy Sącz a organizatorem z ramienia OKS PZW Opole Adam Litwin.