16 marca 2025, 19:57
1 minut czytania
Koło PZW nr 60 Tychy
Odłów stawu Eden 5 – Koło PZW Tychy
Odłów stawu Eden 5, będącego częścią działalności Koła PZW Tychy, to jedno z ciekawszych wydarzeń związanych z gospodarowaniem wodami i ochroną ryb w tym rejonie. Staw Eden 5 pełni istotną rolę w hodowli ryb, w tym karpi,lina,szczupaka,karasia.
W ramach tegorocznego odłowu szczególną uwagę zwrócono na karpie, które odznaczają się odpowiednimi parametrami do dalszej hodowli oraz wzmocnienia populacji w tym zbiorniku i innych wodach w obrębie działalności Koła PZW Tychy.
Odłowy odbywają się za pomocą specjalistycznych urządzeń, które umożliwiają precyzyjne wyłowienie ryb bez ich uszkadzania. Karpie, które nadają się do dalszej hodowli, muszą charakteryzować się odpowiednim wzrostem, zdrowiem i dobrą kondycją.
Celem tych działań jest nie tylko zapewnienie zdrowych i dużych okazów do dalszego rozwoju populacji karpia, ale także wzbogacenie oferty wędkarskiej, w których wędkarze mogą cieszyć się obfitymi połowami.
Karpie trafią do specjalnych stawów hodowlanych, gdzie będą dalej dopieszczane, aż osiągną odpowiedni rozmiar i zdrowie. Potem będą mogły zasilić zbiornik Paprocany i zostać udostępnione wędkarzom.
Warto dodać, że w tym roku przy odłowie pomagali także nowi członkowie Koła PZW Tychy oraz dzieci, które miały okazję aktywnie uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Dzięki ich zaangażowaniu, akcja przebiegła sprawnie i radośnie!
Dzięki takim akcjom zwiększamy różnorodność i zdrowie ryb w wodach, zapewniając lepsze warunki do wędkowania oraz dbając o ekosystem wodny.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie przy odłowach! Wasze wsparcie sprawiło, że ta akcja była jeszcze bardziej udana.