Sprawozdanie Okręgowego Kapitanatu Sportowego za 2023 rok

Sprawozdanie

Okręgowego Kapitanatu Sportowego za rok 2023

W 2023 roku OKS działając z ramienia Okręgu na zlecenie Zarządu Głównego PZW
w Warszawie zorganizował i przeprowadził 2 imprezy ogólnokrajowe: na zbiorniku Nowaki Eliminacje do Karpiowego Grand Prix Polski na 2024 rok i Mistrzostwa Polski PZW

w Wędkarstwie Karpiowym na zbiorniku Dębowa.

Największą jednak imprezą organizowaną w mijającym roku były 42 Klubowe Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Spławikowym, rozgrywane na zbiorniku Kluczbork na zlecenie FIPSed i ZG PZW do których przygotowania trwały niemal rok. Mistrzostwa zostały przeprowadzone wzorowo co podkreślali sami uczestnicy Mistrzostw oraz władze FIPSed. W Mistrzostwach uczestniczyło 36 klubów wędkarskich (około 300 zawodników i trenerów), a w przygotowania i organizację zaangażowanych było blisko 150 organizatorów, sędziów

i wolontariuszy.

Przeprowadzone zostały również egzaminy na sędziów dyscyplin wędkarskich klasy podstawowej i okręgowej.

Rok 2023 był rokiem, w którym zawodniczki i zawodnicy reprezentujący Okręg PZW w Opolu osiągnęli dobre wyniki sportowe zwłaszcza w dyscyplinie karpiowej

i spławikowej.

Kol. Joanna Drgas zdobyła tytuł drużynowej II wicemistrzyni świata w wędkarstwie spławikowym kobiet.

Drużyna z Koła PZW Strzelce Opolskie Miasto w składzie kol. Andrzej Brożyna i kol. Waldemar Schreiber, zdobyła w dyscyplinie wędkarstwa karpiowego tytuł wicemistrza Polski PZW.

Reprezentanci wędkarstwa spławikowego zdobyli brązowe medale mistrzostw Polski PZW:

– kol. Joanna Drgas w kategorii kobiet,

– kol. Łukasz Kaprak w kategorii młodzieży U25.

Nasi reprezentanci uczestniczą w zawodach Grand Prix Polski w dyscyplinie spławikowej, feederowej, muchowej, karpiowej i teamów spinningowych zajmując miejsca na podium.

Na szczególne wyróżnienie należy wskazać na reprezentujących Okręg zawodników

w kategorii U 15, U 20 w dyscyplinie spławikowej.

Na szczeblu Okręgu zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy szereg zawodów okręgowych w ramach Grand Prix Okręgu w dyscyplinach: spławikowej 2 tury, spinningu brzegowego – 3 tury, teamów spinningowych – 2 tury, feederowej – 2 tury, muchowej – 4 tury zawodów oraz mistrzostwa okręgu w tych dyscyplinach.

Dzięki osiągniętym w 2023 roku wynikom, grupa naszych zawodniczek i zawodników powołana zastała do Kadry PZW: